Cechy, które wyróżniają naszych nauczycieli to wysokie kompetencje zawodowe, zaangażowanie, fascynacja zawodem, ciągłe doskonalenie i praca nad sobą, a także dojrzałość osobista i równowaga emocjonalna, tak niezbędne u kogoś, kto ma za zadanie kierować innymi. Nasi nauczyciele troszczą się też o drobne szczegóły i delikatność w obcowaniu z ludźmi, o codzienny uśmiech, a także odpowiedni sposób ubierania się i wysławiania, które potwierdzają ich profesjonalizm, a także budują wzajemne zaufanie, niezbędne do wytworzenia autentycznego, osobistego dialogu z uczniami i ich rodzicami.

 

kontakt do nauczycieli: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bartłomiej Waszak  

nauczyciel muzyki 

Ukończył studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu na kierunku - Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej ze Specjalizacją Estradową – Interpretacja piosenki. Jego instrumentem wiodącym jest gitara, gra również na perkusji i pianinie. Specjalizuje się w tematyce emisji głosu. Ceni sobie przywilej łączenia pracy z pasją muzyczną. Inne zainteresowania to kino, sport: narciarstwo, pin-pong, street workout i piłka nożna.

 

Natalia Biedka

wicedyrektor Przedszkola ZDRÓJ, nauczyciel muzyki

Absolwentka Teorii Muzyki na wrocławskiej Akademii Muzycznej, słuchaczka Metropolitalnego Studium Organistowskiego, ukończyła kurs Pomelody. Interesuje się percepcją sztuki oraz jej wpływem na procesy myślowe dzieci i młodzieży. Jej pasją są wycieczki górskie, długie rozmowy oraz aranżowanie muzyki i jej wykonywanie, szczególnie w gronie najbliższych. Prywatnie szczęśliwa żona i mama piątki dzieci.

 

Łukasz Betlewicz

wychowawca kl. 0 SP ISKRY, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Trener wokalny, inżynier ekonomista, asystent rodziny. Interesuje go gra na różnych instrumentach, śpiew, pływanie, taniec, podróże z przyjaciółmi.

 

Agnieszka Bednarczyk

nauczyciel języka angielskiego

  

Wojciech Ciepliński

wychowawca kl. 7 ISKRY, nauczyciel języka angielskiego

Studia filologiczne ukończył na Akademii Podlaskiej w Siedlcach w 2009 roku, gdzie studiował filologię angielską z językiem rosyjskim. Następnie uzupełnił je tłumaczeniami specjalistycznymi na Uniwersytecie Warszawskim w 2011 roku. W Iskrach pracuje od 2017 roku. Żonaty od 2012. Po pracy w głównej mierze poświęca czas rodzinie. W wolnych chwilach czyta klasykę literatury brytyjskiej i gra na gitarze basowej. „Zardzewiały” amator gier przygodowych, planszówek i karcianek.

 

Marcin Czarnopyś

wychowawca kl. 2 SP ISKRY, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i plastyki

Pochodzi z Podkarpacia. Ukończył studia magisterskie z zakresu malarstwa oraz podyplomowe z pedagogiki. Interesuje się historią i sportem.

 

Andrzej Dunajski

dyrektor, nauczyciel przyrody, biologii i chemii

Doktor nauk biologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim (1998). Absolwent Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1993). Posiada wieloletnie doświadczenie akademickie. Wykładał na Wydziale Biologii, Wydziale Chemii oraz Geografii i Nauk o Ziemi UWr, UP i PWr. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z zakresu botaniki, ekologii roślin i ekologii krajobrazu. Członek Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego. Moderator Akademii Familijnej. Szczęśliwy mąż i ojciec czterech córek i dwóch synów. Amator turystyki górskiej, narciarstwa i kajakarstwa.

 

Kamil Dyba

nauczyciel matematyki

Doktor nauk matematycznych i przyrodniczych w dyscyplinie matematyka. Dawniej wykładowca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego specjalizujący się w statystyce matematycznej, biorący udział w projektach edukacyjnych skierowane także do uczniów. Organista liturgiczny, zaangażowany w wiele przedsięwzięć chóralnych - religijnych i świeckich - we Wrocławiu i swoich rodzinnych stronach. Liturgista-pasjonat.

 

Patrycja Anna Franczyk

wicedyrektor SP ZDRÓJ, wychowawca kl. 8, nauczyciel historii i wos.

Ur. 1989, absolwentka Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Pedagogicznych i Historycznych UWr. (2014) oraz studiów podyplomowych na kierunku Dydaktyka Historii (2019). Certyfikowany tutor akademicki (2016) oraz rodzinny (2019).

 

Bartosz Jakus

koordynator szkół, wychowawca kl. 8 SP ISKRY, nauczyciel historii, informatyki, techniki i wos.

 

Kacper Janc

nauczyciel wychowania fizycznego

 

Agata Kaczoruk

wychowawca kl. 2 ZDRÓJ, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

Monika Kopińska

wychowawca kl. 7SP ZDRÓJ, nauczyciel wychowania fizycznego

 

Dorota Lemantowicz

wychowawca klas 0 i 3 SP ZDRÓJ, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

Eliza Mioducka

pedagog szkolny

 

Ewa Minor-Kaczmarek

nauczyciel języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ukończyła studia podyplomowe na kierunku neurodydaktyka z tutoringiem w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Od kilku lat zajmuje się Analizą Stylów Uczenia się autorstwa prof. Barbary Prashing, pedagogiką kreatywności, tutoringiem oraz edukacją sprzyjającą samokształceniu. Szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.

 

Filip Muszyński

wicedyrektor ds. wychowania SP ISKRY, wychowawca kl. 6, nauczyciel religii

Doktor nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki (Politechnika Wrocławska 2017), absolwent XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (2003); ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim (2009) oraz teorię muzyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu (licencjat, 2011); a także studia podyplomowe edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Wrocławskim (2014) oraz teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (2015). Pracuje w Iskrach ab schola condita. Interesuje się historią i polityką.

 

Monika Mrugała

wychowawca klasy 4 SP ZDRÓJ, nauczyciel matematyki

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Podyplomowe Studia Nauk o Rodzinie na Papieskim Wydziale Teologicznym. Zaangażowana w Akademię Familijną. Szczęśliwa żona i mama piątki dzieci. Lubi chodzić po górach i czytać książki o tematyce duchowej i wychowawczej.

 

Radosław Owczarski

wychowawca klas 3 i 4 SP ISKRY, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego

Studiował polonistykę (2012), historię sztuki (2013) i edukację wczesnoszkolną (2014). Obok wyuczonych przedmiotów w szkole gra na gitarze, uczy kaligrafii i malowania na szkle. Mąż i ojciec. Pasjonat ikon i kaligrafii. W wolnych chwilach maluje szopki i odnawia stare meble.

 

Martyna Prabucka

wychowawca kl. 1 SP ZDRÓJ, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

Michał Siemaszko

nauczyciel fizyki

Ukończył studia licencjackie z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie student V roku. Interesuje się matematycznym ujęciem fizyki, filozofią natury oraz lingwistyką matematyczną. Lubi przechadzki po górach i podróże po świecie.

 

Krzysztof Stadniczuk

nauczyciel geografii

W 2012 roku ukończył studia licencjackie na kierunku geografia z historią, a w 2014 – studia magisterskie na kierunku geoinformatyka i kartografia. Zainteresowania: piesze wędrówki po górach (zwłaszcza polskich Sudetach); literatura kryminalna i przygodowa; sporty drużynowe (piłka nożna, siatkówka i koszykówka), taniec (zwłaszcza latynoamerykańskie); samodoskonalenie, bo jak głoszą mądre słowa: „praca nad sobą to najtrudniejsza praca”.

 

Klaudia Szermit

wychowawca kl. 6 SP ZDRÓJ, nauczyciel języka polskiego

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim (2016 i 2018). Interesuje się polskim językiem migowym i kulturą głuchych.

 

Aleksandra Tomaszewska

nauczyciel języka hiszpańskiego

 

Paweł Ulatowski

nauczyciel wychowania fizycznego, koordynator UKS ISKRY

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego (2013), kierunek wychowanie fizyczne, specjalizacja trenerska. Trener UEFA A (2016), instruktor pływania (2012), kierownik wypoczynku (2019). Żonaty, tata Antosi. Interesuje się piłką nożną, muzyką i turystyką górską. Kibic Interu Mediolan.

 

Anna Witowska

logopeda

 

Magdalena Wolniak

nauczyciel wspomagający

 

Michał Wolny

wychowawca klasy 1 SP ISKRY, nauczyciel biologii, edukacji wczesnoszkolnej i edukacji dla bezpieczeństwa

Ukończył biologię i studium przygotowania pedagogicznego na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego (2003), a także studia podyplomowe dla nauczycieli przysposobienia obronnego (2006) oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej (2020). Uczestniczy w regionalnych i ogólnopolskich projektach badawczych z zakresu ochrony środowiska. Od wielu lat współpracuje ze Stacją Ornitologiczną Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Gdańsku, jako obrączkarz wybranych gatunków dzikich ptaków w Polsce. Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu entomologii i muzealnictwa przyrodniczego. Interesuje się entomologią, ornitologią i porcelaną śląską z XIX wieku. W wolnych chwilach podróżuje, fotografuje przyrodę i maluje obrazki na szkle.

 

Agnieszka Zając

wychowawca kl. 5 SP ZDRÓJ, nauczyciel języka angielskiego, techniki i informatyki

 

Anatol Zimoch

wychowawca kl. 5 SP ISKRY, nauczyciel języka angielskiego

Ukończył studia magisterskie na kierunku filologia angielska ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Wrocławskim (2017). Mąż Natalii i ojciec Stanisława. Interesuje się historią i motoryzacją. Z zamiłowania piwowar domowy.