SP Iskry Wroclaw Orszak2016 4

Bezpośrednim nawiązaniem do tradycji jasełek ulicznych jest Orszak Trzech Króli. Przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność – po to, by ta najważniejsza historia w dziejach świata mogła być opowiadana wciąż na nowo. Dlatego w Orszaku wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi, by pokazać, że zdarzenia sprzed 2 000 lat wciąż mają znaczenie dla współczesnego człowieka. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków.  Nie wszystkim wiadomo, że Stowarzyszenie na rzecz edukacji i rodziny NURT prowadzący naszą Szkołę Podstawową dla chłopców ISKRY jest głównym organizatorem wrocławskiego Orszaku Trzech Króli. W orszak corocznie angażują sie nasi uczniowe,  tworząc grupę rycerzy, zaś dziewczęta ze Szkoły Podstawowej ZDRÓJ tworzą grupę dwórek, a najmłodsi z Przedszkola ZDRÓJ przebierają się za aniołki. Część aktorów to także zaangażowani ojcowie i rodziny naszych uczniów. Relacje z orszaku możemy znaleźć w większości mediów (prasa, internet, telewizja) wrocławskich i ogólnopolskich. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu i już zapraszamy na kolejną edycję w piątek 6 stycznia 2017 r.

 Zapraszamy na oficjalną stronę wrocławskiego Orszaku Trzech Króli:

http://www.wroclawski.orszak.org/